Jeg er klar ved telefonen! Ring på: 70 90 91 00 Uden for åbningstid

Ida Rejsekonsulent

Hej . Jeg sidder klar ved telefonen, hvis du har spørgsmål til dit rejsetilbud! Du kan ringe til mig på 70 90 91 00 eller sende mig en mail på info@flamingotours.dk.

Hej . Jeg er ikke ved telefonen lige nu. Send mig gerne en mail på info@flamingotours.dk – jeg svarer hurtigst muligt.

Okinawa Prince Hotel Ocean View Ginowan

Bo på Okinawa Prince Hotel Ocean View Ginowan med havudsigt, balkon, pools, spa, kids room og restaurant. Hotellet ligger tæt på Tropical Beach og Ginowan Port Marina.

Okinawa Prince Hotel Ocean View Ginowan

Japan
Okinawa Prince Hotel Ocean View Ginowan ligger i Ginowan på Okinawas vestkyst. Her bor du med flot udsigt over havet og marinaen, samtidig med at du har nem adgang til byliv, restauranter og oplevelser i området. På hotellet finder du to poolområder samt et spaområde med sauna og fitnessrum.
 
Tropical Beach ligger i nærheden og indbyder til strandliv og afslapning, mens Ginowan Port Marina byder på forskellige marineaktiviteter. I nærområdet er der gode muligheder for udflugter langs kysten og til lokale seværdigheder. Du kan blandt andet besøge det populære American Village, som byder på shopping, restauranter og underholdning.
 
Hotellets restaurant, All Day Dining Jinon, serverer retter med fokus på lokale og sæsonbetonede råvarer. Her kan du nyde buffet, à la carte-retter, desserter og drikkevarer i lyse og rummelige omgivelser. Køkkenet kombinerer internationale smagsoplevelser med inspiration fra Okinawa, og restauranten er åben til både morgenmad, frokost og middag.
 
Værelserne på Okinawa Prince Hotel Ocean View Ginowan er moderne og komfortabelt indrettet. Alle værelser har balkon og havudsigt samt gratis Wi-Fi, aircondition og safebox.
 
Dette hotel er ideelt for dig, der ønsker at kombinere resortstemning med en praktisk beliggenhed tæt på by, strand og oplevelser.
Fakta om Japan
  • Tokyo
  • Japansk
  • Japanske yen (JPY)
  • 123 milioner
  • -7°C - 32°C
  • Sommertid + 8 timer, vintertid + 7 timer
Japan
  • 7 nætters rundrejse i Japan
  • Pulserende Tokyo
  • Hakone Nationalpark
  • Ikoniske Mount Fuji
  • Byrundtur i Kyoto og Nara
  • Byliv i Osaka
  • Højhastighedstoget Shinkansen
  • Mulighed for ekstra oplevelser
Inkluderet i prisen
  • 10 dage
  • Inkluderet flybilletter
  • Inkluderet bagage
  • Inkluderet transfer og guide
  • Måltider som beskrevet i programmet
Pris pr. pers. fra
16.495 kr.
Læs mere