Medlem af Rejsegarantifonden nr. 2829
Skriv til os på: info@flamingotours.dk
Ring til os på tlf. 70 90 91 00
MENU

Snorkeltur til 4 små øer (Koh Yao)

Nyd en eftermiddagstur med longtail-båd til smukke øer som Koh Hong, Pak Bia og Lao Lading. Svøm, snorkl og slap af i tropiske omgivelser med krystalklart vand og hvide sandstrande.

Snorkeltur til 4 små øer (Koh Yao)

Thailand

Tag på en uforglemmelig øhop-oplevelse med longtail-båd til nogle af Thailands smukkeste øer.

 

Turen starter om eftermiddagen, hvor du sejler til de idylliske øer Koh Hong, Koh Pak Bia og Koh Lao Lading, kendt for deres krystalklare vand, frodige klipper og hvide sandstrande. Her får du god tid til at svømme, snorkle blandt farverige koralrev, slappe af i solen eller tage en afslappende gåtur langs kysten og nyde de spektakulære omgivelser.

 

Turen giver en eksklusiv oplevelse af nogle af regionens mest naturskønne steder, perfekt for dig, der ønsker en afslappende eftermiddag.

 

Turen foregår om eftermiddagen - med start fra ca. kl. 13.00 og varer til ca. kl. 17.00, hvor du bliver sejlet tilbage til startstedet.

Priser

Pris per voksen
520 DKK
Pris per barn
150 DKK
De viste priser er fra priser pr. person.
Fakta om Thailand
  • Bangkok
  • Thi
  • Thailandske baht (THB)
  • 69,8 Millioner
  • 13-36°C
  • Sommertid: +5 timer, vintertid: +6 timer